TVK

  Prie Tauragės centrinio pašto atidengtas pašto karietos monumentas

  Antradienį, spalio 10 dieną, Tauragės pašto kiemelyje atidengtas pašto karietos monumentas. Karietos autorius – kalvis Kęstutis Plyskaitis, kurio net keli darbai puošia Tauragės miestą. Dariaus ir Girėno gatvėje, be karietos, jų yra dar trys – Tauro skulptūra prie Pilies, „Vaisingumo deivė“ prie savivaldybės ir įamžintas režisieriaus Antano Naraškevičiaus atminimas prie Kultūros centro.
  Apie prie Tauragės pašto „atriedėjusią“ karietą kalbėjomės su savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūne Stasytiene bei kalviu K. Plyskaičiu - ar buvo iššūkis menininkui įamžinti pašto karietą, kad ji būtų ir istoriškai tiksli, ir tuo pačiu meniška?

  Tauragės istorijoje pašto pastatas visada buvo reikšmingas. Kadangi Tauragė ilgą laiką buvo pasienio miestas, Tauragės, tada rašytiniuose šaltiniuose vadintos Tauroggenu, pašte lankėsi daug žymių Rusijos ir Europos žmonių, reikšmingų politinių veikėjų. Rašytojas Onorė de Balzakas būtent Tauragėje išsiuntė vienintelį laišką iš Lietuvos, skirtą savo mylimajai – grafienei Evelinai Hanskai. Šias ir kitas istorijas papasakojo „dvarininkė“, po pašto karietos atidarymo nuskubėjusi atgal į Pilį, kurioje vedė dailyraščio žąsies plunksna edukaciją istorijos peripetijų pakerėtiems Tauragės gyventojams.


  Reportažas iš „Pašto karietos“ atidarymo šventės - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-10-11.

  133

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex