TVK

  Pagėgiuose paminėta Pasaulinė žemės diena

  Kovo 20-oji ir 21-oji - Pasaulinė žemės diena. Kaip Aplinkos ministerija informuoja, Pasaulinę žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Žemės diena minima kasmet iškeliama Žemės vėliava.

  Pagėgių savivaldybė taip pat paminėjo Pasaulinę žemės dieną. Šiųmetinis Žemės dienos renginys buvo skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“. Trečiadienio rytą prie Pagėgių savivaldybės su mažųjų Pagėgių lopšelio–darželio ugdytinių palinkėjimais buvo iškilmingai iškelta Žemės dienos vėliava. Šia proga, visiems susirinkusiems, simboliškai buvo padovanoti įvairių augalų sėklų pakeliai.

  100-mečio Dainų šventės žygio per Lietuvą simbolis – inkilas. Iš savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos nupirkti inkilai, išdalinti Pagėgių savivaldybės seniūnijoms. Ant simbolinių inkilų pasirašė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos choro vaikai – 100-mečio dainų šventės dalyviai.

  Žemės diena Pagėgiuose įprasminta pasodintu ąžuolu. Medelis buvo pasodintas prie Pagėgių geležinkelio stoties.

  Tolimesnis Žemės dienos minėjimas persikėlė į Pagėgių seniūnijos aktų salę, kurioje koncertą paruošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos jaunių choras. Dieną vainikavo pavasarinės patrepsynės su PSKC Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“.  Nuotraukos Gintarės Plungytės

  Parengta pagal Pagėgių savivaldybės informaciją

  145

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex