TVK

  Tauragė neteko B. Baltrušaitytės bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės

  Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius. Užuojautą M. Parnarauskienės šeimai reiškia ir daugelis tauragiškių.

  Meilutė Parnarauskienė (Čiplytė) gimė Rokiškio rajono Panemunėlio miestelyje. Su sutuoktiniu Rimantu Parnarausku atvykusi gyventi į Tauragę, susilaukė dviejų sūnų. 1987 m. pradėjo dirbti Viešojoje bibliotekoje. Nuo 1990-jų metų dirbo Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja. 1996 m. baigė Vilniaus Universiteto lietuvių filologijos studijų programą ir įgijo bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2017 m. tapo Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktore. 2020 m. įgijo Viešojo administravimo magistro laipsnį.

  M. Parnarauskienė 36-erius metus buvo aktyvi kultūros darbuotoja. Dėl jos iniciatyvų, idėjų ir įgyvendintų projektų tauragiškiai susitiko su garsiais Lietuvos rašytojais, poetais, mokslininkais, aktoriais, fotografais ir kitais kūrėjais. Prasmingi renginiai ir parodos, organizuojamos bendradarbiaujant su Lietuvos Rašytojų sąjungos klubu, Lenkų ir Goethe‘s institutais, Lietuvos „Savanorių centru“, buvo atsidavusio Meilutės darbo bibliotekoje nuopelnas. M. Parnarauskienė aktyviai dalyvavo įkuriant Tauragėje Trečiojo amžiaus universitetą. Glaudus bendradarbiavimas ją siejo su rajono kultūros, švietimo, socialinėmis įstaigomis, žiniasklaidos atstovais. Daug renginių, parodų, akcijų ir kitų iniciatyvų suorganizuota kartu su „Europe Direct Tauragė“ informacijos centru.

  Daugelis tauragiškių M. Parnarauskienę pažįsta kaip Viešosios bibliotekos ir rajono kultūros renginių vedėją. Daug metų ji rūpinosi Viešosios bibliotekos viešųjų ryšių įvaizdžiu, reklamavo paslaugas, ieškojo rėmėjų, jos pavardė buvo dažnai minima rajoninių ir respublikinių laikraščių puslapiuose, Tauragės kabelinės televizijos reportažuose. Ji nuolat įvairiuose renginiuose atstovavo bibliotekai. M. Parnarauskienė buvo nuolatinė Tauragės radijo laidų dalyvė. Meilutė buvo aktyvi ir asmeniniame gyvenime, labai mėgo pažintines keliones, bendravimą, muziką, teatrą. Buvo laidos „Su Meile apie bliuzą“ autorė ir vedėja, Vokietijos ir Prancūzijos bičiulių draugijų Tauragėje narė.

  Meilutė Parnarauskienė, būdama Tauragės kultūrinio gyvenimo siela, yra nusipelniusi visų mūsų atminimo už šimtus suorganizuotų ir vestų renginių, už kultūros iniciatyvas, asmeninę atsakomybę, kuriant miesto kultūrinę ir dvasinę aplinką, kūrybingą bendradarbiavimą su kitomis institucijomis bei bendruomenės kultūrinį lavinimą.


  In memoriam Meilutė Parnarauskienė laidą bus galima pamatyti TVK „Miesto ritme“ nuo 2023-11-08.

  543

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex